Realitní poradna

Pronájem (24)Koupě (21)Právo (6)Daně (4)Finance (4)Prodej (8)Vše (67)

Napište svůj dotaz do poradny

Poslední dotazy v poradně z kategorie finance


Nizar
12.6.2016
Kategorie: Finance

dobry den, rad bych se zeptal. je-mozne vzit hokpteyu ve spanelsku muzu rucit nemovitosti v ceske rebublice ale prijem bych mel z pronajmu nemovitosti jiz nepracuji pobyram duchod 6 500 prijem z nemovitosti mam 7500 manzeka ma duchod 6500 je me 64 let a nemovitost u more chci koupit na pronajem zdenek

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
 
banky v EU přijmou do zástavy nemovitost ležící v té zemi, ve které mají sídlo. Ve vašem případě by bylo
možné využít neúčelovou (tzv. americkou) hypotéku u některé české banky.  Vaše příjmová situace a
věk však nedávají mnoho nadějí.

Pavla Týcová

Syl Pry
1.4.2016
Kategorie: Finance

Dobrý den, jednám s RK o zprostředkování pronájmu bytu. RK požaduje rezervační zálohu ve výši 1 měs. nájmu a k tomu částku za služby a 20%DPH. Nájem je standard, ale zálohu na služby + DPH? Je to v pořádku?

ZOBRAZIT
Odpověď

Provizi za zprostředkování prodeje či pronájmu nemovitosti v zásadě stanoví realitní kancelář po dohodě s klientem. Pakliže vy, jako klient, který má zprostředkovateli uhradit provizi, s její výši nesouhlasíte, je předpokladem, že k uzavření Smlouvy o zprostředkování vůbec nedojde neb nedošlo k dohodě dvou stran. Polemizovat o tom, zda je navrhovaná výše v pořádku je v tomto případě irelevantní a to především pro zřejmé vyjádření vašeho nesouhlasu s výši této provize. Doporučuji dohodnout se s Realitní kanceláří tak, aby zájmy obou stran byly uspokojeny a došlo tak k bezproblémové realizaci obchodu


Luboš Mátl
1.4.2016
Kategorie: Finance

Dobrý den, prosím o radu. Prodávám družstevní byt (převod členských práv), protože kupující potřebuje od banky úvěr na koupi, žádá sepsání kupní smlouvy. Mám obavu, že podpisem kupní smlouvy se dostanu do pozice daňového plátce. Je tato obavo na místě, nebo nehrozí platba daně, protože převody členských práv na družstevní byty jsou od daně osvobozeny? Děkuji Mátl

ZOBRAZIT
Odpověď

Vážený pane Mátle, v případě převodu členských práv, jak správně uvádíte, se nesepisuje kupní smlouva, ale tzv. Dohoda o převodu členských práv a povinností s tím spojených. Předmětem této dohody není prodej nemovitosti, ale převod družstevního podílu. Z toho důvodu se tedy s převodem členských práv nepojí daň z převodu nemovitosti a není nutné se obávat vzniku daňové povinnosti v souvislosti s touto daní. Ovšem máte-li v zájmu převést svá členská práva k bytovému družstvu, může smluvní cena podléhat dani z příjmu. Zákon o daních z příjmů uvádí, že od daně z příjmu je osvobozen příjem z převodu členských práv družstva, přesahuje-li doba mezi nabytím a převodem dobu pěti (5) let. Tedy pakliže jste vaše členská práva k bytovému družstvu nabyl před 5-ti lety, není důvod se obávat daňové povinnosti ani v tomto případě.


Lukáš Tichý
1.4.2016
Kategorie: Finance

Dobrý den. Chci se zeptat kupuji nemovitost a chci se zeptat kdo plati realitce provizi.Po mě chtějí 63 ticíc to mi příjde docela přehnané říkají si 4 procenta.Tak se chci zeptat jak to opravdu funguje stema provizema a kdo je má opravdu platit.Děkuji

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den, provizi zpravidla platí prodávající, ale nemusí to být pravidlem – provizi může platit i kupující. Záleží na tom, jak to má určitá realitní kancelář nastavené. Dále píšete, že si realitní kancelář účtuje 4% provizi. To opět záleží na Vaší domluvě s realitní kanceláří. Výše provize se odvíjí od množství služeb, které pro Vás realitní kancelář zařídí. Pokud půjde o nadstandardní práci, provize může být i vyšší než 4%.

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT