Realitní poradna

Pronájem (24)Koupě (21)Právo (6)Daně (4)Finance (4)Prodej (8)Vše (67)

Napište svůj dotaz do poradny

Poslední dotazy v poradně z kategorie koupě


Gabriela Kopřivová
13.8.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý deň, kupujeme byt priamo od majiteľa, bez RK. Chcela by som sa spýtať, či by bolo možné cez vás zabezpečiť právny servis k tejto kúpe a koľko by to stálo. ďakujem pekne za odpoveď

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
vždy je možné se domluvit i na čístečníé spolupráci, záleží na konkrétní domluvě. Doporučuji vám, obrátit se na konkrétní kancelář v dané lokalitě, se kterou můžete probrat vše do detailů. Jelikož fungujeme jako franšízingová síť, tak podmínky u jednotlivých kanceláří mohou být trochu odlišné.
 
S pozdravem

Pavla Týcová

jana
6.8.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den. Chtela jsem vyresit nejake bydleni ,ale nespechalo to .. jen byla najednou "vyhodna " nabidka .. Byty pres realitku 50 000 ihned a pak splatky 5000mes.Podepsala jsem rezervacni sml. na castku 330 000 .jen inicialy a nic dalsiho konkretniho. poslali mi sms, ze jsem si rezervovala byt 30 000 , a 50 000 , tedy 2 byty za 330000 .. a ze doplatim 30 000 do mesice. coz jsem poslala jeste drive .. ale nyni je problem ,ze nesouhlasim s kupni smlouvou na castku 330T. + 15% uroku.. no ja nepotrebuji ihned kupovat byt a natoz jeste s urokama.. takze me realitka podvedla.. verim,ze mam narok na vraceni 100 000 ihned jakmile jim napisi dopis ,ze odstupuji od koupe obou bytu a chci vratit penize na zaklade hrubeho poruseni rezerv. sml. neni tam ani psano kdy probehne odkoupeni bytu a nic konkretniho .. a jeste oni chteji abych zaplatila prevo dane nemovitosti asi 13 000 .. tak prosim jake mam naroky a prava a jaky je postup. pry od nich penize dostanu ,ale jen pres pravnika.. tak co mam delat?? CHCI TY PENIZE IHND A VYRESIT JINE BYDLENI , PRONAJEM .mam narok na odskodne nebo jak?? kamos uz bydli v tom byte , jelikoz byleni ,tak jsem to k vuli nemu vyresila jako ze koupim byt .. ale nalitla jsem za dobrotu na zebrozu . dekuji j.m czechlink@email.cz

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
bohužel nám není známo pozadí věci, tudíž není možné se blíže vyjádřit. V případě, že máte pocit, že existuje nárok na vrácení jakékoli částky, kterou jste uhradila realitní kanceláři, doporučujeme Vám obrátit se na advokátní kancelář, kde budou schopni posoudit Vaše nároky a doporučit Vám nejvhodnější postup pro uplatnění Vaši případných nároků vůči realitní kanceláři.

Pavla Týcová

Eva
17.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den, uvažuji o koupi rodinného domu prostřednictvím hypotéky s délkou úvěru na třicet let. Jako zástavu bych použila kupovanou nemovitost. Jak je to v tomto případě s vlastnickými právy? Pokud bych se napříkad za pět let rozhodla z nějakého důvodu tuto nemovitost prodat, je to vůbec možné? A jak by se v takovém případě postupovalo?

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
kupujete-li nemovitost na hypotéku, banka Vám na ni uvalí zástavní právo a bez jejího souhlasu s nemovitostí nemůžete udělat vůbec nic. V případě prodeje buď musíte hypotéku doplatit anebo je možné prodat hypotéku někomu, kdo si ji postoupí. Další variantou může být i to, že nový poskytovatel hypotéky kupujícího Vaši doplatí. V každém případě se při takovémto řešení obraťte na skutečně realitní odborníky.

Pavla Týcová

Hana
17.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den, chceme koupit od RK pozemek a na katastru nemovitostí jsem zjistila, že v omezení vlastnických práv je napsáno: zástavní právo smluvní. Můžete mi, prosím, vysvětlit, co by to pro nás znamenalo, kdybychom pozemek koupili?

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
pokud takový pozemek koupíte, stáváte se dlužníkem zástavního věřitele. Na to by Vás seriozní realitní kancelář s dobrým právním zázemím měla upozornit.

Pavla Týcová

Eva Michalíková
17.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den,ráda bych se zeptala na RK TWIN reality s. r. o., Mánesova 1642/83, 120 00 Praha 2. Moje sestra (jako prodejce) má zítra podepsat rezervační smlouvu na prodej, resp. převod členských práv na družstevní byt. V konceptu této rezervační smlouvy v odstavci o odstoupení ze strany kupujícího bylo uvedeno, že rezervační částka připadne realitní kanceláři. Domníváme se, že toto není správné, že správný postup je, že se uvedená částka dělí mezi RK a prodávajícího. Ještě Vás prosím o radu, jaký je nejlepší postup při uložení peněz a v který okamžik se peníze předávají prodávající straně. Děkuji moc za rychlou odpověď.

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den,
zcela nerozumím tomu, proč Vaše sestra jako prodávající bude podepisovat rezervační smlouvu. Tato smlouva bývá uzavírána zpravidla mezi zprostředkovatelem a kupujícím. Smlouva, kde je smluvní stranou i prodávající je spíše smlouvou o budoucí smlouvě kupní. V tomto typu smlouvy bývají sankce za nepřistoupení k podpisu smlouvy kupní nastaveny mezi stranami vzájemně. Pokud ovšem podepisujete opravdu rezervační smlouvu, nezapomeňte, že smlouva je DOHODA smluvních stran. Tudíž neexistuje něco jako správný nebo špatný postup. Podmínky sankcí a smluvních pokut bodu takové, jaké si dohodnete.
Co se týká úschov, je to i zde velmi časté téma a názory se poněkud rozchází. Obecně se dá říci, že čím méně mohou úschovu ovlivnit lidé, tím bezpečněji jsou peníze uloženy. Osobně považuji za velmi bezpečné řešení zřízení tzv. vázaného bankovního účtu. To je účet , který je založen bankou speciálně pro tuto transakci a po jejím uskutečnění zanikne. Banka nakládá s prostředky způsobem stanoveným ve smlouvě. Dále se nabízí notářská úschova, která je bezpečná, ale nebývá nejlevnější. Velmi častá je i advokátní úschova, nicméně zde je nutné zvolit osvědčeného advokáta.
Pokud není výplata kupní ceny vázána např. na uhrazení předchozího úvěru, je nejbezpečnější vyplatit kupní cenu z úschovy prodávajícímu až po provedení vkladu na katastrálním úřadu. U družstevního bytu pak po předložení podepsané dohody o převodu členských práv a povinností opatřený originálem doložky družstva, že dohoda byla družstvu doručena.

Pavla Týcová

Mgr. Marie Tunturovova
17.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobry den. Prosim o radu v nasledujicim pripade: Kupuji pres real. kancelar z Brna REAL SMART garsonieru od firmy ENCI s.r.o. Slozila jsem 12% z ceny jako rezervacni zalohu na ucet realitky (100 tis. Kc). Ve zprostredkovatelske smlouve stoji, ze provize realitce je splatna do tri dnu od podpisu kupni smlouvy s prodavajicim. Az posleze, po dodatecnem vyhodnoceni stale objevujicich se novych nesrovnalosti prichazim na to, ze nejsem pri nerealizaci prodeje (neprevodu na katastru) chranena. V navrhu kupni smlouvy, kterou jsem zatim nepodepsala je jen zminka o 5% smluvni pokute z kupni ceny 820000,- pro prodavajiciho (zda se mi neseriozni, je to jednatel s.r.o., ktery napr. cely rok jeste v obchodnim rejstriku nezmenil svou trvalou adresu, stale oddaluje podpis smlouvy udajne pro pobyt v zahranici, kam se presouva, nutnosti vyporadani se se spolecniky atd.). Tato pokuta by jen castecne pokryla mou platbu realitce (41 tis), prisla bych vlasnte o 59 tis. nejmene (to, ze by pokutu vubec zaplatil). Neni tam zminka o odstupnem. Proste nabyvam dojmu, ze muze jit i o tzv. Bileho kone, kde sice dojde k podpisu smlovy (jsou v ni uz ted chyby, napr. spatne vypocitana dan), ale bude vracena z katastru pro nejake chyby, (napr. i jen ten nesoulad adresy jednatele prodavajici s.r.o. v obch. rejstriku a OP) a jiz bez zajmu realitky opravena verze se na katastr znovu ani nedostane. Ma to byt uz jen na nasi soucinnosti (prodavajici- kupujici). Na mou zadost, aby zalohu realitka prevedla do notarske uschovy zaroven s kupni cenou a dostala ji az po prevodu na katastru, mi odmitli, s tim, ze postupuji standardne. Mam duvodne podezreni z podvodu – zproneveru zalohy (jak zjistit, zda ji jeste maji na uctu?) a natlak (kdyz nepodepisu automaticky o zalohu prichazim) k podepsani kupni smlouvy za napadne nevyhodnych podminek pro mne. Tech nesrovnalosti u RK objevuji stale vice (tri mesicni lhuto do podpisu smlouvy, i kdyz vi, ze nebudu vyrizovat zadnou hypoteku, reklamuji garsonku jako byt, ale jde o nebytovy prostor, prisla jsem na to nahodou pri cteni v listu vlastnictvi, sami mne nato neupozornili, maklerka hned dalsi den uz nebyla jejich zamestnankyni, ale stale se vyskytuje na webu (uz je to 20 dnu) u teto nemovitosti, web meli min 10 dnu nedostupny atd.) tyto dve jsou ale klicove. Prosim , jak se mohu branit, abych neprisla o tech 100 tis, pokud se obchod neuskutecni. S podekovanim Mgr. Marie Tunturovova

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den, upřímně přiznávám, že mě Váš dotaz trochu vyděsil. Pokud, jak píšete máte důvodné podezření na podvod či zpronevěru, pak jste povinna takové podezření sdělit Policii ČR. Pokud se domníváte, že realitní kancelář jedná neseriozně a kupní smlouva není v pořádku pak zcela určitě předejte věc zkušenému právníkovi a nechte se jím v celé transakci zastupovat. Je to mnohem bezpečnější než jednat na vlastní pěst.

Pavla Týcová

Robert
9.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den, mám zájem o koupi RD s parcelou o výměře 2800m2. Rád bych po koupi parcelu rozdělil na 3 části, a dvě z nich (bez zástavby) nabídl ke koupi za účelem další výstavby. Jak a kde zjistím, zda-li tyto kroky s parcelou můžu podniknout, popř. co je k tomu za potřebí (dokumenty, povolení, finance apod.). Děkuji za zodpovězení méh odotazu.

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den, tyto informace zjistíte na odboru výstavby místně příslušného stavebního úřadu.


Katšřina
9.7.2016
Kategorie: Koupě

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Rozhodli jsme se pro koupi domu za cenu 2.700.000 přes RK a v listopadu 2012 jsme podepsali dvouměsíční Rezervační smlouvu (RS) a do 3 dnů (dle podmínek RS) složili rezervační zálohu ve výši 200.000 s tím, že nám bylo přislíbeno, že kupní smlouva (KS) bude podepsána nejpozději do 2 měsíců (tj.do konce platnosti RS). Do dvou měsíců se KS nepodepsala a od té doby se již dvakrát RS prodlužovala a nyní, na konci dubna, končí platnost poslední RS (2.dodatek RS). Domníváme se, že makléř RK má jiného zájmce na tuto nemovitost a snaží se prodej této nemovitosti prodloužit tak, aby si ten nový zájemce dokázal vyřídit hypotéku. Což se nám samozřejmě nelíbí. Existuje právní nárok, který by v případě dalšího prodloužení RS, umožnil zahrnout do této smlouvy smluvní pokutu pro RK ve výši 7% z rezervační zálohy v případě, že nedojde k uzavření KS do konce termínu RS? Moc děkuji za váši pomoc.

ZOBRAZIT
Odpověď

Dobrý den. Takový právní nárok neexistuje. V případě, že nemáte zájem prodlužovat potřetí Smlouvu o rezervaci a chcete ji nahradit smlouvou, která bude krýt i Vaše rizika v případě, kdy nedojde k podpisu Smlouvy kupní z důvodu na straně zprostředkovatele či prodávajícího, žádejte o uzavření Smlouvy o budoucí smlouvě kupní.   

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT