Zpět Profil makléře:
Marcel Škuta
Realitní specialista na prodej nemovitostí a pronájem.

Marcel Škuta

Má hesla jsou spokojenost, důvěra, rychlost.
Již delší dobu působím v oboru realitního prodeje. Mám za sebou množství spokojených klientů.

Certifikovaný makléř
Člen Realitní Komory ČR
797 635 788
skuta@dumrealit.cz

Se službou pana Škuty jsem byl velmi spokojen. Koupě bytu proběhla hladce bez jakýchkoli nejasností a problémů. Kdykoli jsem potřeboval zavolat k dalšímu postupu nebo si něco ujasnit, pokaždé mi vše ochotně vysvětlil a sám se nabídl k vyřízení záležitosti, kterou ani udělat nemusel. Od počátku jsem k panu Škutovi měl důvěru, která je u tak závažné věci, jakou je koupě nemovitosti, nezbytná. Jsem přesvědčen, že kdokoli bude ve spolupráci s panem Škutou kupovat nebo prodávat nemovitost, může být rád, že jím bude právě on. Děkuji, panu Škutovi , Josef Šamánek, Praha

Josef Šamánek

Profesionální služby na vysoké úrovni a prodej nemovitosti proběhl v pořádku a bez velkých komplikací. Oceňuji ochotu makléře a jeho schopnost řešit problémy, které vyvstanou snad u každé nemovitosti. Je mnoho záležitostí o které je potřeba se postarat a vše pan Škuta vyřídil za nás a vše probíhalo korektně.

Jiří Klouda

Každá nemovitost má svého kupce.

MŮJ PŘÍBĚH

Začínal jsem jako obchodní zástupce v jedné mezinárodní těžařské firmě, kde jsem působil cca. šest let. Během mého působení jsem nabral mnoho zkušeností s obchodním vyjednáváním a dotažením obchodu do konce. Jelikož mě obchod baví a můj otec potřeboval prodat zemědělskou firmu s.r.o. s pozemky tak jsem si ten to úkol vzal na starost společně s mou manželkou Helenkou. Helenka již tu dobu působila v realitách dvanáctým rokem a měla spousty zkušenosti. Celý prodej majetku jsme zdárně dotáhli do konce i když bylo devět vlastníků a dva s tím nesouhlasili. Po těchto nově nabytých zkušeností jsem se rozhodl, že mě obchod v realitách baví. A již obchoduji úspěšně čtvrtým rokem.

O obchod se starám od počátku podpisu smlouvy, vložení na katastr, tak až po konec předání nemovitosti. Vše co jsem schopen udělat pro dosažení skvěcělého výsledku v prodeji:

 • Inzerce na 74 realitních portálech kteří rozposílají inzerát další realitní portály (Celkem 200 portálů) a tak jsem schopen dostat nabídku do celé České republiky.
 • Zařizuji energetické štítky náročnosti budovy, když ho nemáte (je zákonem povinný).
 • Vytvářím profesionální fotografie tak abych zhodnotil vaši nemovitost (spolupracuji s profesionálními fotografy)
 • Vytvářím profesionální půdorysu nemovitostí.
 • Zajišťuji video z dronu.
 • Zařizuji energetické štítky náročnosti budovy, když ho nemáte (je zákonem povinný).
 • Kupní smlouvu a advokátní úschovu a právní pomoc během celého prodeje i po prodeji. Spolupracuji s advokátní kanceláří Mgr. Patrik Jizera, který vytváří na každou nemovitost smlouvu na míru.
 • Spolupracuji s finančním oddělením, které má v portfoliu veškeré bankovní ústavy u nás. Pomoci nich zařídíme kupci financování tak aby dosáhl na nemovitost a obchod byl uzavřen.
 • Dále zařizuji dotace z Evropské unie na snížení energetické náročnosti budovy, čím vám zvýším šanci na zvýšení ceny prodeje.
 • Spolupracuji s renovovanou projekční kanceláří.
 • Spolupracuje s renovovanou stavební firmou, která je schopná nacenit zájemci o koupi nemovitosti buď rekonstrukci nebo výstavbu nemovitosti a tím udělat přesný obrazek o financích přesných.
 • Dále se starám o pronájem bytu, kde vybíráme kvalitní kandidáty na pronájem (prověření v registru dlužníků, na sociálních sítí, osobně ) tak aby majiteli bytu nevypadl nájem.
 • Udržuji dlouhodobé styky s klienty tak abych je informoval o novinkách na realitním trhu či dobré investici.

 • 4 letá praxe v realitách
 • Pravidelné školení
 • Certifikace Makléř specialita
 • Vstřícné jednání
 • Stovky spokojených klientů

Prodej nemovitostí

Zpracovávám tržní odhady na nemovitosti. Zlegalizuji stavby které nejsou vedeny na katastru nemovitostí a nechám je zanést do katastru nemovitostí. Zajišťuji dotace z EU na rodinné domy. Zajišťuji vyklizení nemovitostí. Spolupracuji se stavebními firmami a projekčními kancelářemi.

Pronájem nemovitostí

Prověřuji nájemce přes registr dlužníků. Chodíme se zájemci o pronájem na prohlídku. Jsem v kontaktu s majiteli bytu. Jsem schopen do týdne najít schopné adepta na nájem.

Zajišťujeme hypotéky

Spolupracujeme se všemi bankovními ústavy

Profesionální práce

Spolupracuji z profesionálními partnery. Profesionální fotografové, Letecký piloti dronů, Profesionální Home Staging, Výrobci 3D půdorysů, matterport