Prodej pozemku, Pro bydlení, 780 m2 prodáno video

Krátká, Kašperské Hory, okres Klatovy, Plzeňský

4 290 000 Kč
vč. provize RK
ID
640333
Plocha
780 m2
Voda
Dálkový vodovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Doprava
Autobus
Spustit video
Zobrazit všech
20 fotografií

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje v exkluzivním zastoupení klienta koupi stavebního pozemku v Kašperských Horách, malebném městě, kde je krásně každý den a za každého počasí. Toto horské středisko je nejenom vyhlášeným centrem celoroční turistiky, ale také místem s bohatou historií. Dobu, kdy Kašperské Hory byly zlatým pokladem českého království, připomíná i známá dominanta hradu Kašperk, který byl vystavěn z rozkazu Karla IV. k ochraně obchodní stezky a zlarorudných dolů. Nabízený pozemek o velikosti 780 m² leží v pěší docházkové vzdálenost od historického jádra města s náměstím, kde vyjma děkanského kostela sv. Markéty či radnice s trojicí barokních štítů najdete i relax v aqua zóně místního hotelu Kašperk, posedět můžete v restauracích i kavárnách. V pěší docházkové vzdálenosti od pozemku lze v zimním období lyžovat na denně upravovaných a kompletně zasněžovaných 4 sjezdovkách Skiareálu Kašperské Hory. V okolních lesích se nachází množství cyklostezek, za zmínku stojí i nedaleká obec Sušice (16 km) s lezeckou stěnou, outdoorovým centrem v lesoparku Luh, bazénem a spoustou dalších volnočasových aktivit. V horkých letních dnech se můžete osvěžit i v řece Otavě. Ke stavebnímu pozemku jsou dotaženy potřebné inženýrské sítě, na parcele je vyvedena samostatná vodovodní přípojka, elektřina, v případě budoucí výstavby se lze napojit kanalizační přípojkou do kanalizace v Krátké ulici. Dodávku tepla a ohřev teplé vody lze do budoucna řešit teplovodem z městské výtopny zpracovávající dřevěné štěpky. Dle regulativ stávajícího i nově připravovaného územního plánu města umožňuje tento pozemek ležící v plochách individuálního bydlení stavbu rodinného domu či stavbu individuální rekreace s dodržením požadavků na vymezování pozemků a umísťování staveb na nich dle patřičné vyhlášky č. 501/2006 Sb. a její novely. Vzhledem k tomu, že tato část zastavitelné plochy města se již nachází v CHKO Šumava, ale mimo Národní park Šumava, je doporučeno se řídit při plánování budoucí stavby Urbanistickým a arch. manuálem NP Šumava. Kašperské Hory jsou městem s poměrně dobrou občanskou vybaveností včetně školy, školky, zdravotnického střediska, pošty, kina, obchodů s potravinami atd.. Sportovní vyžití nabízí i multifunkční sportovní hala, která slouží místním sportujícím skupinám i jednotlivcům. Působí zde různé zájmové spolky a kluby, velmi aktivní jsou hasiči, orientační běh či skauti. Jednoznačným pozitivem místního života je vysoká hodnota životního prostředí. Čistý vzduch a zachovalá krásná krajina s nízkým procentem zastavěných ploch je ideálním místem pro poklidný život či rekreaci. Pokud máte zájem o koupi tohoto jedinečného stavebního pozemku v šumavském horském městečku známém i z oblíbené pohádky Anděl Páně či úspěšného krimiseriálu Policie Modrava, kontaktujte prosím naši makléřku. Ev. číslo: 640333.

Mapa

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT