Prodej domu, Rodinný, 280 m2 prodáno

Meziříčská, Bystřice pod Hostýnem, okres Kroměříž, Zlínský

7 990 000 Kč
včetně provize RK
ID
634676
Poloha domu
Samostatný
Užitná plocha
280 m2
Zastavěná plocha
298 m2
Plocha pozemku
551 m2
Konstrukce
Cihlová
Podlaží
2
Stav objektu
Dobrý
Energ.třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vytápění
Lokální plynové
Konektivita
Telefon
Voda
Studna
Plyn
Plynovod
Výtah
Ne
Terasa
Ano
Garáž
Ne
Zobrazit všech
30 fotografií

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje v exkluzívním zastoupení koupi samostatně stojící vily v Bystřici pod Hostýnem, postavené z podnětu velkostatkáře Břetislava Šimona v letech 1931 - 1935 minulého století. Objekt tzv. Šimonovy vily se nachází v blízkosti bystřického zámku, kousek od Masarykova náměstí na ulici Meziříčská. Za dobu své existence vila prošla několika využitími, od rodinného života svých majitelů až po využití jejích prostor jako městské knihovny či domu pionýrů v dobách socialismu. Jedná se o samostatný celo podsklepený objekt (suterén - 146 m²) se dvěma obytnými podlažími (1. NP 154 m², 2. NP 123 m²) a velkou neobytnou půdou. K domu přiléhá i zahrada o velikosti 253 m². Vzhledem k tomu, že majitel prodává i další okolní pozemky včetně rybníku, lze jejich část či všechny v případě zájmu přikoupit. V 1. nadzemním podlaží stojí za zmínku prostorná hala s velkými okny a vstupem do venkovních prostor bývalé zimní zahrady. Jsou zde dochovány některé dřevěné prvky, jako parkety či masivní dřevěné schodiště. V průběhu doby, kdy byla vila ve vlastnictví státu docházelo sice k vnitřním, ale nikoliv zásadním změnám, takže současné prostory téměř odpovídají stavebním plánům Fy. architekta Jana Lichtblaua z roku 1935, které jsou v přiložené fotodokumentaci. Obytné pokoje jsou orientovány ke všem světovým stranám, z jižní terasy a přilehlých ložnic se můžete dívat na basiliku Sv. Hostýna. Všechna okna byla vyměněna za plastová a byla položena nová střecha. Vytápění je zajištěno plynovým kotlem, k domu je přivedena elektřina, plyn i telefonní linky. Technický stav suterénu domu nicméně vyžaduje rekonstrukci. Zásobování vodou je zajištěno z vlastní studny, vodovodní řád je v prostorách budovy České pošty, která je nedaleko, přípojku lze dobudovat až k domu. Potenciál využití této vily je velký a to jak pro bydlení tak pro podnikání. Koupě této nemovitosti je investiční příležitostí, kdy po možné rekonstrukci domu a renovaci interiéru si zde lze představit rodinné bydlení ve vysokém standartu. Vilu lze využít i ke komerčním účelům (advokáti, lékaři, sídlo firmy ...).Koupě okolních pozemků zase vytváří možnost budoucího developmentu, tak jak umožňuje územní plán Bystřice pod Hostýnem. Vila i okolní pozemky s rybníkem leží v centru Bystřice pod Hostýnem, města ležícího na úpatí Hostýnských vrchů pod nedalekým vrcholem Hostýn se známým poutním místem. V blízkém dosahu jsou i vyhledávaná rekreační střediska Tesák a Troják s lyžařskými areály. Pro další informace i prohlídku kontaktujte prosím makléřku, která se na Vás bude těšit. Ev. číslo: 634676.

Mapa


Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací