Prodej domu, Rodinný, 1000 m2

Skapce, okres Tachov, Plzeňský

12 300 000 Kč
ID
639193
Poloha domu
Samostatný
Užitná plocha
1000 m2
Zastavěná plocha
465 m2
Plocha pozemku
10314 m2
Konstrukce
Cihlová
Podlaží
3
Stav objektu
Dobrý
Energ.třída
G - Mimořádně nehospodárná
Sklep
Ano
Garáž
Ne
Edita Kostrounová
Edita Kostrounová
725 160 344
kostrounova@cheb2.dumrealit.cz
Premium
Hlavní třída 279/7
Mariánské Lázně - centrum 353 01
Zobrazit všech
34 fotografií

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje koupi památkově-historického objektu s pozemkem 10314 m² (z čehož 465 m² tvoří zastavěná plocha objektu), který býval svým původním určením stavěn jako sídlo opatů z Kladrubského kláštera. Dle legendy z této budovy vedl 5 km dlouhý tunel až do kláštera a stavěl ji proslulý architekt Jan Blažej Santini-Aichel (poutní kostel na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou), který se podepsal i na tvorbě kupole klášterního kostela v blízkých Kladrubech. Objekt je historickou památkou, která spadá pod ochranu památkového úřadu. Na rekonstrukci je možné čerpat dotace přičemž je nutné vždy prokázat z 25% vlastní zdroje. Stávající majitel odvedl na památce velký kus práce, dokončil 75 % střechy, kde jsou kompletně nové vazníky a ze 75% nové tašky. Objekt byl udržován, pečlivě větrán a opečováván s láskou a péčí majitele, který nehleděl na ekonomický zisk či prospěch a prodává jej z vážných rodinných důvodů. Ve sklepě, který byl původně zasypán byl objeven zdroj kojenecky kvalitní vody, sklep slouží jako perfektní celoroční lednice s konstantní teplotou, tzv. teplotou sedmého schodu. Zahrada o rozloze 10 314 m² nabízí rybník, švestkový sad, pozůstatky kamenného hospodářského stavení pro zvířata, je zde naprosto perfektní příležitost se stát soběstačným a využít země pro výsadbu a pěstování vlastních potravin. Po straně objektu je septik s trativodem, dům je napojen na elektřinu a vodovodní řad. V prvním patře je velmi zdařile umístěn byt sloužící jako letní sídlo majitelů, kde jsou dva lokální zdroje tepla - kamna na pevný otop. Je možné využít plně funkční koupelnu, kde je bojler na ohřev teplé vody, sprcha, toaleta, je zde zapojen pračka, také je zde menší kuchyňka. Každé podlaží - přízemí a první patro má cca 400 m² s tím, že další prostor, který čeká na využití je na půdě. V objektu jsou v současnosti 3 funkční komíny, z původních čtyř byl jeden zaslepen, ale dal by se obnovit. Objekt se nachází 5 km od Kladrubského kláštera v klidné obci Skapce naproti Městskému úřadu. Ev. číslo: 639193.

Mapa

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT