Prodej domu, Rodinný, 3154 m2

Vápenný Podol, okres Chrudim, Pardubický

ID
634350
Poloha domu
Samostatný
Užitná plocha
3154 m2
Zastavěná plocha
606 m2
Plocha pozemku
2554 m2
Konstrukce
Cihlová
Podlaží
2
Stav objektu
Před rekonstrukcí
Energ.třída
G - Mimořádně nehospodárná
Elektřina
230V
Garáž
Ne
Ivana Rambousková
Ivana Rambousková
725 256 366
rambouskova@dumrealit.cz
Refias
Masarykova 739
Lysá nad Labem 289 22

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej historické budovy valbovou střechou o půdorysu cca 42 x 12 m, který se nachází v obci Vápenný Podol. Jedná se o dvoupodlažní budovu s půdou, dispozičně se středovým koridorem (chodbou) v 1. i 2. n. p. se vstupy do jednotlivých pokojů. Půdorysně vystupuje sociální zařízení a schodišťový vstup na půdu. Přístup z boku z roviny rostlého terénu do 1. n. p. a po mostku z vyšší úrovně terénu i do 2. n. p. (vstupy možno bezbariérové). Zastavěná plocha 606 m², zahrada 2554 m², celkem 3160 m². Podlahová plocha 1. a 2. n. p. celkem cca 1000 m², stropy v 1. a 2. n. p. cca 2,8 m, na půdě do hřebene cca 6,3 m, obestavěný prostor cca 4700 m3, v 1. a 2. n.p. cca 25 pokojů. Budova z r. 1802 v empírovém slohu na místě léčivého minerálního pramene využívaného od 16. století, později v majetku rodu Kinských. Provoz lázní skončil cca r. 1940, kdy byl těžbou vápence poškozen minerální pramen. Asi v padesátých létech 20. století částečná rekonstrukce, pro pořádání škol v přírodě, pro pohostinství nebo k bydlení. Budova není památkově chráněná. V katastru nemovitostí je vedená jako rodinný dům. Dle územního plánu pro služby občanské vybavenosti, např. pro administrativu, obchodní činnost, ubytování, stravování, služby, nikoliv pro trvalé bydlení, výrobu či skladování. Obec Vápenný Podol uvítá např. využití jako hotel nebo dům s pečovatelskou službou. Budova ve velmi špatném stavebně-technickém stavu a bez kompletní rekonstrukce nepoužitelná. Zvláště degradované a zčásti zřícené jsou stropy 2. n. p. Rovněž porosty na pozemku jsou přestárlé a bez hodnoty. Vystavěna pravděpodobně na základových pasech, svislé konstrukce převážně z plné cihly, vnější stěny cca 80-90 cm, vnitřní nosné stěny cca 50-55 cm, v menší míře je v 1. n. p. kamenné zdivo, krov dřevěný vázaný s kolmou stolicí, krytina osinkocemetové šablony položené na dřevěná prkna na sraz, omítky vně vápenocementové dvouvrstvé, uvnitř jen ve 2. n. p. dvouvrstvé štukové, v 1. n. p. převážně chybí, okna dřevěná špaletová na výměnu, dveře převážně chybí, podlahy v 1. n. p. pouze hliněné, podlahy ve 2. n. p. dřevěné s násypem nad keramickými klenbami, podlahy na půdě krytina keramická v násypu nad dřevěnými povaly, schodiště dřevěné a kamenné. Rozvody vytápění, elektro, voda chybí nebo jsou nefunkční. Přípojky: Voda, kanalizace, elektro. Inženýrské sítě v obci vedeny v blízkosti stavby. Příslušenství: Studna, opěrná zeď, mostek pro vstup do 2.N.P., altán, drátěný plot, trvalé porosty, vše ve špatném stavu. Dostupnost: Snadná z místní komunikace, na pozemku je prostor pro zřízení parkování. Dopravní spojení do obce: Přímé autobusové spojení do Seče, Heřmanova Městce, Pardubic. Riziko povodně: Nízké. Vápenný Podol leží v malebné krajině geoparku Železné hory, blízko Sečské přehrady, zříceniny hradu Lichnice a dalších turistických atraktivit. Ev. číslo: 634350.

Mapa


Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT