Bydlení na samotě uprostřed přírody

Rodinný dům Poteč, okres Zlín

3.879.000,- Kč

Energeticky nezávislé bydlení

Popis nemovitosti

ve výhradním zastoupení prodej rodinného domku v obci Poteč, okres Zlín. Dům leží na samotě, obklopený loukami a lesem, v naprostém soukromí a přitom v blízkosti občanské vybavenosti. Situován je blíž Valašským Příkazům, i když katastrálně spadá pod obec Poteč.

Dům má dispozici 2+ kk, základy jsou kamenné, zdivo cihla.

Největší předností tohoto domu je úplná soběstačnost v zásobení energiemi. Zdrojem vody je vlastní studna, která je dovedena k domu, rozvody do kuchyně jsou připraveny k napojení. Elektřina je vyráběna fotovoltaikou se zásobními bateriemi, generátor jako náhradní zdroj je k dispozici. Vytápění místností je krbovými kamny, plynový sporák je napojen na bombu. Obývací pokoj je připraven pro rekuperaci, předsíň a ložnice zbývají dohotovit. Rekuperační jednotka je nainstalovaná v předsíni.
V domě jsou nové rozvody elektřiny, omítky, podlaha v obývacím pokoji a ložnici je zateplená, v obývacím pokoji je zateplen i strop, podlaha je pokryta dlažbou, v ložnici podlahu tvoří OSB desky. Okna a vstupní dveře jsou plastové.

Za domem je další zděná stavba bez č.p., do které je zavedena voda ze studny. V současné době slouží k praní a sušení prádla, záměr majitelů byl vybudovat zde kompletní sociální zázemí.
Dům je částečně podsklepený, půda má zrekonstruované krovy, střecha je kryta novou krytinou Ekoternit. V půdních prostorech lze dobudovat další dva pokoje.
Pozemek je rovinatý, je osázený ovocnými stromy, oplocený.
Na pozemku je postavená nová dřevěná krytá terasa s posezením.

Příjezd k domu je po obecní asfaltové a dále částečně makadamem zpevněné cestě, přístup na pozemek a do domu je přes koleje.

Obec Poteč se nachází na moravsko-slovenském pomezí v malebné krajině Bílých Karpat a je vzdálena asi 3 km severovýchodně od Valašských Klobouk.
Obec má zhruba 770 obyvatel. Obecní úřad sídlí v integrované budově společně s mateřskou školou a obecní knihovnou. V obci se dále nachází víceúčelové hřiště, fotbalový areál, restaurace cukrárna.
Další občanská vybavenost se nachází v ve Valašských Kloboukách.

Nemovitost je tou pravou volbou pro toho, kdo chce žít v soukromí, v souladu s přírodou a bez závislosti na dodávkách energiích.

Pro více informací a prohlídku mě neváhejte kontaktovat, pomoc se zajištěním financování je samozřejmostí. Ev. číslo: 640775.

68 m2Podlahová plocha
2 + kkDispozice
1.119 m2Pozemek
30 kmZlín
5 minCentrum

Fotogalerie

Kontakt na makléře

734 358 585
development@dumrealit.cz
Náměstí Míru 174
Zlín 760 01
Development
Domluvit prohlídku

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT