Prodej domu, Rodinný, 270 m2 novinka video

Uhlířskojanovická, Sázava, okres Benešov, Středočeský

19 500 000 Kč
Cena k jednání, v případě většího zájmu si prodávající vyhrazuje právo prodat vyšší solventní nabídc
ID
634720
Hypotéka
Poloha domu
Samostatný
Užitná plocha
270 m2
Zastavěná plocha
205 m2
Plocha pozemku
4295 m2
Konstrukce
Smíšená
Podlaží
2
Stav objektu
Velmi dobrý
Energ.třída
E - Nehospodárná
Energ.hodn.
233 KWh/m2/rok
Balkón
Ano
Sklep
Ano
Terasa
Ano
Garáž
Ano
Ing. Vladimír Pomekáč
Ing. Vladimír Pomekáč
603 564 121
pomekac@dumrealit.cz
Clever
Karlovo náměstí 40
Roudnice nad Labem 413 01
Spustit video
Zobrazit všech
33 fotografií

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje zcela ojedinělý prodej rodného domu Jiřího Voskovce nedaleko Sázavy u Čertovy brázdy. Jedná se o typickou staročeskou chalupu, kterou nechal postavit v 80. letech 19. století malíř Soběslav Pinkas, děd Jiřího Voskovce, který se zde později narodil. Svého času vlastnil chalupu rovněž Jan Werich, vznikla zde slavná Vest pocket revue pánů Voskovce a Wericha. Od roku 1987 je objekt národní kulturní památkou.
Chalupa si zachovala svůj původní ráz včetně dobových prvků jako jsou Pinkasovy malby na dveřích, kachlová kamna, pec na chleba, dřevěný balkon, terasa apod. Současný vlastník chalupu citlivě zmodernizoval, aby mohla sloužit k trvalému bydlení. Nová střecha, dřevěná okna, tepelné čerpadlo se dvěma vrty, bohatý zdroj vod y z vlastních studen včetně úpravny vody apod.
Atypickou dispozici dvoupodlažní stavby s částečným podsklepením na 205 m² zastavěné plochy tvoří v přízemí centrální chodba s dřevěným schodištěm, prostorná kuchyně s jídelnou a 4 pokoje, přičemž dva na JV straně jsou propojeny a vytváří cca 40 m² obytný prostor. Na SZ straně jsou dva menší samostatné pokoje, jeden z přístupem na původní terasu. Součástí přízemí je dále WC, sprchový kout s umyvadlem a vstup do sklepa. V podkroví se nachází další 3 pokoje, přičemž centrální podkrovní prostor ateliérového typu nabízí cca 52 m² plochy s částečně oddělenou koupelnou zahrnující WC, bidet a vanu. Druhá koupelna je přilehlá k jedné z ložnic. Z podkroví je přístup na dřevěný zastřešený balkon s výhledem do zahrady. Detaily na přiložených půdorysech.
Krom chalupy stojí za zmínku pozemky o celkové výměře 4295 m², dle ÚP v kategorii BI, bydlení v rodinných domech. Chalupa je situována v JV části, obklopena zahradou, letním posezením s grilem, k dispozici je kruhový kamenný bazén s fólií, vyhřívaná jacuzzi. K dalším stavbám patří samostatná garáž u vjezdu na pozemek pro 1 vozidlo, další stavba, původní prádelna, byla v průběhu let několikrát přestavěna. Dnes jsou zde další 2 garáže, letní koupelna, v podkroví apartmán s vlastním sociálním zařízením.
Vzhledem k historii chalupy byla zvažována možnost vybudování muzea, za tímto účelem si majitel nechat vypracovat projekt jednopodlažního proskleného domu s bazénem, situovaného v kopci v SZ části pozemku, přístupného jak výtahem, tak po schodech. K realizaci nedošlo, ale návrhy jsou k dispozici. V současné době je v této části pozemku smíšený lesní porost.
Chalupa je velmi dobře přístupná z obecní komunikace, díky původní zrušené silnici je i možnost parkování několika vozidel ještě před vjezdem na pozemek. Město Sázava je vzdáleno necelé 2 km, Benešov 27 km, centrum Prahy 53 km, z toho 40 km po dálnici. V místě turistické a cyklo trasy, rybaření, vodácké sporty.
Vážní zájemci o tuto nemovitost prosím kontaktujte makléře. Ev. číslo: 634720.

Mapa


Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací